KONST / Litografier / Färglitografi 9177368
*
nr 917 7368
Madeleine Pyk
(f. 1934), Sverige
Färglitografi , Madeleine Pyk (f. 1934), Tiger, 187/230, motivet: 72x51
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 oktober 2014
kl 20:06:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/10 17:56:10
1
1.400 kr
12/10 20:25:56
2
1.100 kr
12/10 20:25:58
1
1.200 kr (Budbetjänt)
13/10 20:01:57
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad madeleine pyk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tiger tigrar
-
2118 Blandteknik
Madeleine Pyk (f. 1934), "Ryttare". Signerad "Rosa..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:27
-
2114 Blandteknik
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "Skeppsholmen". ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:23
-
2117 Blandteknik
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "sweiz". Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:15
*
Madeleine Pyk
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
Läs om budbetjänten
nr 917 7368
Madeleine Pyk
(f. 1934), Sverige
Färglitografi , Madeleine Pyk (f. 1934), Tiger, 187/230, motivet: 72x51
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/10 17:56:10 | 1 | 1.400 kr |
12/10 20:25:56 | 2 | 1.100 kr |
12/10 20:25:58 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
13/10 20:01:57 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad madeleine pyk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tiger tigrar
-
2118 Blandteknik
Madeleine Pyk (f. 1934), "Ryttare". Signerad "Rosa..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:27 -
2114 Blandteknik
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "Skeppsholmen". ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:23 -
2117 Blandteknik
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "sweiz". Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:15